4817

Doğum Günü Partileri

Doğum Günü Partileri

Neden Oyun Grubu?

 NEDEN OYUN GRUBU?

Çocukların günümüzde ki çevre koşullarından %80 olarak etkilendikleri bilimsel olarak net bir şekilde ortaya konulmuştur. Özelliklede 18 ve 48 aylık çocuklar tertemiz bir sayfadır, ne öğretirseniz onu almaktadır. Bununla beraber anne ve babalarımız çocuklara bir duruma kadar yetebilmektedirler. Daha sonra ebeveyn tükenmişlik durumuna geçmektedir. Oyun grupları bu durumlarda kurtarıcı olarak devreye girmektedir.
Çocuk kendi yaşıtlarıyla özgürce ve aynı zaman da kurallar çerçevesinde oyun oynamayı öğrenmektedir. Bizim yapmak istediğimiz şey yaşıtları ile vakit geçirip aynı zaman da akademik olarak da diğer yaş grubu kadar iyi olup hatta onları arkada bırakmasıdır. Bu yaş grubunun çocukları okul düzenine ve uzun saat aralıklarına ayak uyduramayabilir. Zaten bilimsel olarak ta okul yaşı ‘’4 ‘’olarak önerilmektedir.  Okul öncesinde toplu hareket etmek becerisini kazandırmak önemlidir, çocuk okula gittiği zaman uyum süresi ne kadar kısa olursa o kadar sancısız bir dönem atılır. Kısacası oyun grubu bu dönemin en sağlık ve sorunsuz geçmesinin başlıca önemli unsurudur.

 Çocuk oyun grubunda;
·         Toplu hareket etme,
·         Kurallara uyma,
·         İletişimin güçlenme,
·         Kas hareketlerinin düzenli olarak ilerleme,
·         Okul hayatına ön hazırlık,
Gibi birçok hayatta kullanacağı belli başlı durumlara temel adım atmış olacaktır. Velilere ilk önerebileceğim şey çocuklarınızın yaşıtları ile büyüklerden daha çok vakit geçirmesidir. ..